Δευτέρα 27 Μαρτίου 2017

Μπράβο στον Κιλκισιώτη προπονητή του ΠΑΟΚ Νίκο Γεωργιάδη!

Ο «Δικέφαλος» επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και επικράτησε με 25-23 του Πανελλήνιου. Σήκωνοντας έτσι την κούπα στην Κοζάνη.
Σε ότι αφορά στο ματς ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε
δυνατά παίρνοντας προβάδισμα 3-0, με τον Πανελλήνιο να χρειάζεται ένα δεκάλεπτο για να βρει ρυθμό στον αγώνα. Έκτοτε, «μάζεψε» τη διαφορά στο σκορ, ισοφαρίζοντας για πρώτη φορά στο 23' με τον Κρητικό σε 11-11 και ξανά με τον Μούγιτς στο 27' σε 12-12.

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανελλήνιος εμφανίστηκε πιο ανταγωνιστικός, με τον ΠΑΟΚ ωστόσο να το πιστεύει περισσότερο και να έχει ισχυρό πλεονέκτημα λόγω της εκπληκτικής ατμόσφαιρας που δημιούργησαν οι φίλαθλοι που είχαν κατακλύσει το κλειστό γυμναστήριο. Ο προπονητής του ΠΑΟΚ,  ο Κιλκισιώτης Νίκος Γεωργιάδης, εξέφρασε την ικανοποίησή του για την κατάκτηση του Κυπέλλου από την ομάδα του και τόνισε πως στόχος του Δικεφάλου είναι τώρα και το Πρωτάθλημα.